Гімназія № 14 г.Мінска

Мэта:

удасканаленне формаў і метадаў выхавання праз павышэнне майстэрства класнага кіраўніка ў рамках работы рэсурснага цэнтра па выхаваўчай рабоце.

Задачы:

1. Стварэння псіхалагічна камфортнай абстаноўкі, якая спрыяе творчаму характару працы, распрацоўцы новых педагагічных тэхналогій выхавання.

2. Фарміраванне ў класных кіраўнікоў тэарэтычнай і практычнай базы для мадэлявання сістэмы выхавання ў класе.

3. Удасканальванне мадэлі выхавання навучэнцаў праз выкарыстанне інфармацыйных тэхналогій класнымі кіраўнікамі.

4. Павышэнне культуры класнага кіраўніка праз сеткавыя зносіны з навучэнцамі і законнымі прадстаўнікамі непаўналетніх.

5. Планаванне выхаваўчай работы з вучнямі з улікам сучасных патрабаванняў.

6. Вывучэнне новых падыходаў да правядзення бацькоўскіх сходаў, актыўнаму прыцягненню бацькоў да выхаваўчай рабоце з вучнямi класных калектываў.

7. Стварэнне аптымальных умоў для развіцця асобы кожнага вучня ў розных відах дзейнасці адпаведна з яго здольнасцямі, інтарэсамі, магчымасцямі, а таксама патрэбамі грамадства;

8. Грамадзянска-патрыятычнае, нацыянальнае выхаванне навучэнцаў, якія выяўляюць талерантнасць ва ўсіх жыццёвых сітуацыях, падрыхтоўка да працоўнай дзейнасці ва ўмовах розных формаў уласнасці і канкурэнцыі на рынку працы.

9. Выхаванне культуры асобы ва ўсіх яе праявах (культуры працы, эканамічнай культуры, экалагічнай культуры, прававой культуры).

Склад МА класных кіраўнікоў:

1 "А" – Собаль Святлана Мікалаеўна
1 "Б" – Баркоўская Вольга Аляксандраўна
1 "В" – Сайчык Алена Аляксандраўна

"А" – Корабава Алена Мікалаеўна
"Б" – Карака Галіна Станіславаўна
2"В" – Муманенка Алена Анатольеўна
3 "А" Шымко Валянціна Васільеўна
3 "Б" Рэкун Таццяна Аляксандраўна
3 "В"  Стэльмах Юлія Мікалаеўна
4 "А" – Наронская Ірына Мікалаеўна
4 "Б" – Шчэрба Аксана Іванаўна
 
4 "В" – Старавойтава Галіна Аляксандраўна
5 "А" – Касаткіна Таццяна Валянцінаўна
5 "Б" – Градовіч Ларыса Васільеўна
" – Ткачук Людміла Міхайлаўна
" – Калода Кацярына Вячаславаўна
" – Бяганская Святлана Мікалаеўна
" – Звалінская Паліна Дзмітрыеўна 
"А" – Долбік Ала Анатольеўна 
"Б" – Міхайлава Марына Рыгораўна

9 "А" – Андрушка Аліна Міхайлаўна
 
9 "Б" – Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна 



10 Шарпілава Людміла Яўгеньеўна
11 – Леановіч Наталля Мікалаеўна