Размер шрифта
A- A+
Межбуквенное растояние
Цвет сайта
A A A A
Изоображения
Дополнительно

Разделы сайта

2017/2018 н. г.

Пераможцы ІІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах (V-VIII класы)

Біялогія
Куўшынаў Арцём VІІІ А кл. - дыплом ІІІ ступені
(настаўнік Яцына Іна Дзмітрыеўна)

Фізіка 
Падабед Аляксандр VІІІ Б кл. - дыплом ІІІ ступені
(настаўнік Ганісеўская Марыя Фёдараўна)

Пераможцы ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах (V-VIII класы)

Беларуская мова

Гапуціна Вера  VІІ А кл. -  Дыплом І ст.
(настаўнік Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна)

Папок Паліна  VІІІ А кл. -  Дыплом ІІ ст.
Сыцько Ганна  VІІІ А кл. -  Пахв.водзыў
(настаўнік Сялевіч Віялета Ігараўна)

Вяжэвіч Ганна  VІІІ Б кл. -  Дыплом ІІ ст.
Мінкін Кірыл  VІІІ Б кл. -  Дыплом ІІІ ст.
(настаўнік Шарпілава Людміла Яўгеньеўна)

Матэматыка

Егуноў Сямён  V А кл.  – Дыплом ІІІ ст. 
(настаўнік Леановіч Наталля Мікалаеўна) 

Кісель Анастасія   VІ А кл.  – Пахв. водзыў
Яцыновіч Максім  VI A кл. – Пахв. водзыў 

(настаўнік Міхайлава Марына Рыгораўна)

Руская мова

Булко Настасся VІІІ А кл. - Дыплом ІІ ст.
Раманоўская Вікторыя VІІІ А кл. -  Дыплом ІІІ ст.
Сыцько Ганна  VІІІ А кл. -  Дыплом ІІІ ст.
(настаўнік Палякова Людміла Мікалаеўна) 

Гапуціна Вера  VІІ А кл. -  Дыплом ІІІ ст.
(настаўнік Грэчкіна Святлана Мікалаеўна) 

Хімія
Булко Настасся VІІІ А кл. - Дыплом ІІ ст.
Галубовіч Юлія VІІІ А кл. - Пахв. водзыў
(настаўнік Долбік Ала Анатольеўна)

Біялогія
Падабед Аляксандр VІІІ Б кл. - Дыплом ІІ ст.
Куўшынаў Арцём VІІІ А кл. - Дыплом ІІ ст.
Грыневіч Валерыя VІІ А кл. - Дыплом ІІІ ст.
(настаўнік Яцына Іна Дзмітрыеўна)

Фізіка
Падабед Аляксандр VІІІ Б кл. - Дыплом І ст.
Куўшынаў Арцём VІІІ А кл. - Пахв. водзыў
Галубовіч Юлія VІІІ А кл. - Пахв. водзыў
(настаўнік Ганісеўская Марыя Фёдараўна)

Гарадскі конкурс па гісторыі, беларускай мове і літаратуры "Залатая літара" да 500-годдзя беларускага кнігадрукавання

Рэспубліканская навукова-практыная канферэнцыя "Студэнцкая навука - інавацыйны патэнцыял будучыні"

Смірноў Дзяніс  ІХ "В" клас

Фестываль плавання Залатая рыбка на прызы Аляксандры Герасіменя

Сям'я Антановіч - першае месца ў гарадскім этапе, другое месца ў рэспубліканскіх спаборніцтвах.

Раённы літаратурны конкурс "Радкі, апаленыя вайной"

Чыж Уладзіслаў ІХ "Б" клас, Стуканава Ганна ІХ "Б" клас
(настаўнік Грэчкіна Святлана Мікалаеўна)
Антановіч Яніна ХІ клас
(настаўнік Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна)

Гарадскі турнір "Юны матэматык 2016"

Экас-2016

Папок Паліна, Раманоўская Вікторыя VІІІ “А” - грамата за абарону праекта “Чыжоўскае вадасховішча - вытока прыгажосці ці хваробы?” у секцыі “Даследчыя праекты”. Настаўнікі Касаткіна Т.В., Долбік А.А.

Раённы конкурс сачыненняў навучэнцаў, прысвечаны 55-годдзю беларускага фонду міра

Траулька Дар'я ІХ клас - дыплом ІІІ ступені.

Раённы турнір "Юны матэматык"

Малевіч Аляксандр ІІІ А клас - дыплом І ступені.
Кірплюк Софья ІІІ А клас - дыплом ІІ ступені.
Лісецкая Эліна ІІІ Б клас - дыплом ІІІ ступені.

Гарадскі фестываль праектна-даследчых работ навучэнцаў пачатковых класаў

ІІІ Мінская алімпіяда па лінгвістыцы

Мацвеева Паліна Х клас - дыплом І ступені.
Кісель Настасся VІ А клас - дыплом ІІІ ступені.
Настасся Гладкая ІХ клас - падзяка за ўдзел.
Падабед Аляксандр VIІI клас - падзяка за ўдзел.
Раманоўская Вікторыя VIIІ клас - падзяка за ўдзел.
Папок Паліна VIIІ клас - падзяка за ўдзел.
Смірноў Ігар VII клас - падзяка за ўдзел.

Рэспубліканская студэнцкая навукова практычная канферэнцыя "Студэнцкая навука - інавацыйны патэнцыял будучыні"

Дыплом за лепшы даклад Смірноў Дзяніс  ІХ В клас. Навуковы кіраўнік – настаўнік рускай мовы і літаратуры С.М. Грэчкіна.

Алімпіяда па інфарматыцы і інфармацыйных тэхналогіях БДУІР

Лінгвістычны конкурс "Гульня слоў"

Пераможцы ІІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах 

Геаграфія Дзядзюля Іван ХІ кл. - Дыплом ІІ ст., настаўнік Градовіч Ларыса Васільеўна

Грамадазнаўства Ігнаценка Канстанцін ХІ кл -  Дыплом ІІІ ст., настаўнік Бубен Віталій Яўгеньевіч

Руская мова Навацкая  Ганна ХІ кл. -  Дыплом ІІІ ст., настаўнік Бяганская Святлана Мікалаеўна

Біялогія Лемяшонак Дар’я ІХ “А” кл. – Дыплом ІІ ст., Агеева Кацярына Х  кл. – Пахвальны водзыў, настаўнік Яцына Іна Дзмітрыеўна

Пераможцы ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах 

Беларуская мова Макеенка Маргарыта  ІХ “А” кл. — дыплом І ст., Мацвеева Паліна  Х кл. – Дыплом І ст., Маркіна Ульяна  ХІ кл. –  дыплом ІІ ст., Чыж Улад  ІХ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст., Рубан Паліна  ХІ кл. – дыплом ІІІ ст.

Хімія Жаўток Марыя  Х кл. – дыплом ІІ ст., Дзядзюля Іван   ХІ кл. – дыплом ІІІ ст., Жаўток Аляксей Х кл. – пахвальны водзыў, Смірноў Дзяніс  ІХ “В” кл. – пахвальны водзыў

Працоўнае навучанне Развадоўская Яўгенія ХІ кл. – дыплом ІІІ ст., Кагала Валянціна Х кл. – пахвальны водзыў

Матэматыка Іванова Аляксандра  Х кл.  – дыплом ІІ ст., Галубовіч Юлія  VІІІ “Б” кл.  –Дыплом ІІІ ст., Века Марыя  Х кл.  – пахвальны водзыў, Наумік Яраслаў Х кл.  – пахвальны водзыў, Рубаха Сяргей  ХІ кл.  – пахвальны водзыў

Англійская мова Калаткоў Аляксей ХІ кл. – дыплом І ст., Няпеўная Вераніка ХІ кл. –  дыплом ІІІ ст., Шлык Паліна ІХ “А” кл. – дыплом ІІІ ст.

Гісторыя Лемяшонак Дар’я  ІХ “А” кл–  дыплом ІІІ ст.

Геаграфія Дзядзюля Іван ХІ клас – дыплом ІІ ст., Мацвеева Паліна Х клас – дыплом ІІІ ст.

Фізіка Жаўток Марыя Х клас – дыплом ІІІ ст., Макеенка Маргарыта ІХ "А" клас – пахвальны водзыў

Руская мова і руская літаратура Навацкая Ганна Х клас – дыплом ІІ ст., Халадцова Рэгіна ХІ клас – пахвальны водзыў

Грамадазнаўства Ігнаценка Канстанціна ХІ клас – дыплом ІІ ст.

Біялогія Лемяшонак Дар'я ІХ "А" клас – дыплом І ст., Агеева Кацярына Х клас – дыплом І ст., Мазінскі Кірыл Х клас – дыплом ІІ ст., Жаўняронак Марыя ХІ клас – дыплом ІІ ст.

Пераможцы раённага конкурсу даследчых работ

па прыродазнаўча-матэматычным накірунку:

дыплом ІІІ ступені па біялогіі ў Смірнова Дзяніса, IX “В” клас (навуковы кіраўнік – Яцына Іна Дзмітрыеўна, настаўнік біялогіі). Работа на тэму “Курить – здоровью вредить”;

пахвальны водзыў па матэматыцы ў Макеенка Маргарыты, IX “А” клас (навуковы кіраўнік – Бычкоўскі Алег Антонавіч, настаўнік матэматыкі). Работа на тэму “Рациональный метод решения некоторых видов уравнений”;

па філілагічным накірунку:

дыплом ІІ ступені па англійскай мове ў Халадцовай Рэгіны, XІ клас (навуковы кіраўнік – Андрушка Аліна Міхайлаўна, настаўнік англійскай мовы). Работа на тэму “The comparative analysis of Belarusian and English fairy tales (параўнальны аналіз беларускіх и англійскіх казак)”;

дыплом ІІІ ступені па беларускаму літаратуразнаўству ў Мілінец Настассі, XІ клас (навуковыя кіраўнікі – Шукелойць Ірына Леанардаўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры, Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна, настаўнік беларускай мовы і літаратуры). Работа на тэму “Гістарычная паэма як жанр у беларускай літаратуры (на прыкладзе твораў М.Арочкі “Крэва” і В.Зуёнка “Лукам’е”)”.

 Мінскі дзяржаўны палац дзяцей і моладзі адзначыў Дыпломамі ўдзельнікаў у намінацыі “Праект практычных мерапрыемстваў па энергазберажэнню” Жаўтка Алексея і Жаўток Марыю. Кіраўнік – настаўнік хіміі Долбік А.А.

Пераможцы 1 этапу гарадскога сацыякультурнага праекту “Эканомія ў сучасным свеце” і Рэспубліканскага конкурсу праектаў па эканоміі і беражлівасці “Энергамарафон”

Жаўток Аляксей і Жаўток Марыя Х клас – дыплом І ступені, кіраўнік – настаўнік хіміі Долбік А.А.

Смірноў Дзяніс, Шахавы Даніла ІХ В клас – дыплом ІІ ступені,  кіраўнік – настаўнік хіміі Долбік А.А.

 Пераможца гарадской інтэрнэт-алімпіяды па геаграфіі

Дзядзюля Іван ХІ клас - дыплом ІІ ступені,  настаўнік Градовіч Ларыса Васільеўна