Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

МА класных кіраўнікоў

Мэта:

удасканаленне формаў і метадаў выхавання праз павышэнне майстэрства класнага кіраўніка ў рамках работы рэсурснага цэнтра па выхаваўчай рабоце.

Задачы:

1. Стварэння псіхалагічна камфортнай абстаноўкі, якая спрыяе творчаму характару працы, распрацоўцы новых педагагічных тэхналогій выхавання.

2. Фарміраванне ў класных кіраўнікоў тэарэтычнай і практычнай базы для мадэлявання сістэмы выхавання ў класе.

3. Удасканальванне мадэлі выхавання навучэнцаў праз выкарыстанне інфармацыйных тэхналогій класнымі кіраўнікамі.

4. Павышэнне культуры класнага кіраўніка праз сеткавыя зносіны з навучэнцамі і законнымі прадстаўнікамі непаўналетніх.

5. Планаванне выхаваўчай работы з вучнямі з улікам сучасных патрабаванняў.

6. Вывучэнне новых падыходаў да правядзення бацькоўскіх сходаў, актыўнаму прыцягненню бацькоў да выхаваўчай рабоце з вучнямi класных калектываў.

7. Стварэнне аптымальных умоў для развіцця асобы кожнага вучня ў розных відах дзейнасці адпаведна з яго здольнасцямі, інтарэсамі, магчымасцямі, а таксама патрэбамі грамадства;

8. Грамадзянска-патрыятычнае, нацыянальнае выхаванне навучэнцаў, якія выяўляюць талерантнасць ва ўсіх жыццёвых сітуацыях, падрыхтоўка да працоўнай дзейнасці ва ўмовах розных формаў уласнасці і канкурэнцыі на рынку працы.

9. Выхаванне культуры асобы ва ўсіх яе праявах (культуры працы, эканамічнай культуры, экалагічнай культуры, прававой культуры).

І “А” класс – Корабава Алена Мікалаеўна

І “Б” класс – Муманенка Алена Анатольеўна

І “В” клас – Фундарэнка Вольга Міхайлаўна

ІІ “А” клас – Адзярыха Святлана Мікалаеўна

ІІ “Б” клас – Пранчак Ганна Мікалаеўна

ІІ “В” клас – Рэкун Таццяна Аляксандраўна

ІІ “Г” клас – Шымко Валянціна Васільеўна

ІІІ “А” клас – Карака Галіна Станіславаўна

ІІІ “Б” клас – Шчэрба Аксана Іванаўна

ІІІ “В” клас – Свірыд Алена Рыгораўна

ІІІ “Г” клас – Лойка Святлана Георгіеўна

IV “А” клас – Собаль Святлана Мікалаеўна

IV “Б” клас – Стэльмах Юлія Мікалаеўна

V “А” клас – Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна

V “Б” клас – Бадытчык Вольга Уладзіміраўна

V “В” клас – Саўко Таццяна Мікалаеўна

VІ “А” клас– Яцына Іна Дзмітрыеўна

VІ “Б” клас – Блешчава Таццяна Віктараўна

VІ “В” клас – Долбік Ала Анатольеўна

VІІ “А” клас – Кміта Галіна Мікалаеўна

VІІ “Б” клас – Андрушка Аліна Міхайлаўна

VІІІ “А” клас – Леановіч Наталля Мікалаеўна

VІІІ “Б” клас – Градовіч Ларыса Васільеўна

ІХ “А” клас – Ткачук Людміла Міхайлаўна

ІХ “Б”клас – Калода Кацярына Вячаславаўна

Х клас – Болбас Ганна Станіславаўна

ХІ “А” клас – Знак Наталля Аляксееўна

ІХ “Б” клас – Міхайлава Марына Рыгораўна