Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

МА класных кіраўнікоў

Мэта:

удасканаленне формаў і метадаў выхавання праз павышэнне майстэрства класнага кіраўніка ў рамках работы рэсурснага цэнтра па выхаваўчай рабоце.

Задачы:

1. Стварэння псіхалагічна камфортнай абстаноўкі, якая спрыяе творчаму характару працы, распрацоўцы новых педагагічных тэхналогій выхавання.

2. Фарміраванне ў класных кіраўнікоў тэарэтычнай і практычнай базы для мадэлявання сістэмы выхавання ў класе.

3. Удасканальванне мадэлі выхавання навучэнцаў праз выкарыстанне інфармацыйных тэхналогій класнымі кіраўнікамі.

4. Павышэнне культуры класнага кіраўніка праз сеткавыя зносіны з навучэнцамі і законнымі прадстаўнікамі непаўналетніх.

5. Планаванне выхаваўчай работы з вучнямі з улікам сучасных патрабаванняў.

6. Вывучэнне новых падыходаў да правядзення бацькоўскіх сходаў, актыўнаму прыцягненню бацькоў да выхаваўчай рабоце з вучнямi класных калектываў.

7. Стварэнне аптымальных умоў для развіцця асобы кожнага вучня ў розных відах дзейнасці адпаведна з яго здольнасцямі, інтарэсамі, магчымасцямі, а таксама патрэбамі грамадства;

8. Грамадзянска-патрыятычнае, нацыянальнае выхаванне навучэнцаў, якія выяўляюць талерантнасць ва ўсіх жыццёвых сітуацыях, падрыхтоўка да працоўнай дзейнасці ва ўмовах розных формаў уласнасці і канкурэнцыі на рынку працы.

9. Выхаванне культуры асобы ва ўсіх яе праявах (культуры працы, эканамічнай культуры, экалагічнай культуры, прававой культуры).

Склад МА класных кіраўнікоў:

1 "А" – Адзярыха Святлана Мікалаеўна
1 "Б" – Пранчак Ганна Мікалаеўна

1 "В" – Рэкун Таццяна Аляксандраўна
1 "Г" – Шымко Валянціна Васільеўна
2 "А" – Наронская Ірына Мікалаеўна
2 "Б" – Шчэрба Аксана Іванаўна
2 "В" – Свірыд Алена Рыгораўна
2 "Г" – Лойка Святлана Георгіеўна
"А" – Собаль Святлана Мікалаеўна 
"Б" – Баркоўская Вольга Аляксандраўна  
3 "В" – Стэльмах Юлія Мікалаеўна 
4 "А"  Корабава Алена Мікалаеўна 
4 "Б" – Карака Галіна Станіславаўна
4 "В"  Муманенка Алена Анатольеўна  
5 "А" – Яцына Іна Дзмітрыеўна
5 "Б" – Блешчава Таццяна Віктараўна    
5 "В" – Долбік Ала Анатольеўна 
6 "А" – Кміта Галіна Мікалаеўна 
6 "Б" – Андрушка Аліна Міхайлаўна 
6 "В"– Здановіч Вікторыя Ігараўна
" – Касаткіна Таццяна Валянцінаўна 
" – Градовіч Ларыса Васільеўна
8 "А" Ткачук Людміла Міхайлаўна 
" – 
Калода Кацярына Вячаславаўна
"А" – Болбас Ганна Станіславаўна 
"Б" – Лойка Паліна Дмітрыеўна 
10 "А" – Знак Наталля Аляксееўна
10 "Б"–Михайлава Марына Рыгораўна
 11 – Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна