Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

2013/2014 н.г.

17.04.2014 вучні 11 класа Геваркян Ваагн і Лісавік Таццяна мелі магчымасць прысутнічаць і выступіць з дакладамі на навукова-практычнай канферэнцыі студэнтаў і школьнікаў, якая праходзіла ў Беларускім дзяржаўным педагагічным універсітэце. Плённым  і карысным аказалася работа ў секцыях. Віншуем нашых вучняў з дыпломамі!!! 

Пераможца заключнага этапа  рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Дайновіч Вольга – Х “Б” клас, дыплом ІІ ступені па грамадазнаўству.

Пераможцы ІІІ этапа  рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах
Дайновіч Вольга – Х “Б” клас, дыплом І ступені па грамадазнаўству
Лойка Кіра – ІХ “А” клас, дыплом ІІ ступені па беларускай мове і літаратуры
Алеханава Марыя – ХІ клас, дыплом ІІІ ступені па англійскай мове
Старжынская Анастасія – Х “Б” клас, пахвальны водгук па беларускай мове і літаратуры
Цэлікаў Аляксандр – Х “Б” клас, пахвальны водгук па геаграфіі
Калаткоў Аляксей – ІХ “Б” клас, пахвальны водгук па англійскай мове

        Пераможцы ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах  

 Фізіка Філіповіч Аляксей – дыплом ІІІ ступені, Шавель Ілля - дыплом ІІІ ступені, Старжынская Анастасія – пахвальны водгук.
ГеаграфіяДзядзюля Іван - 1 месца – пахвальны водгук, Рубаха Сяргей – 3 месца - пахвальны водгук, Цэлікаў Аляксандр – 2 месца - пахвальны водгук
Руская моваЖыгадла Валерыя - пахвальны водгук,  Калаткоў Аляксей - пахвальны водгук,  Казлоўская Юлія - пахвальны водгук,  Шматкова Ганна - пахвальны водгук.
ГрамадазнаўстваДайновіч Вальга –1 месца - дыплом І ступені.
ІнфарматыкаШутаў Леонід - пахвальны водгук
Біялогія Антановіч Яна - пахвальны водгук
Беларуская моваСтаржынская Настасся Х “Б”кл. — 1 месца - дыплом І ст.
Лісавік Таццяна ХІ кл. -дыплом ІІІ ст., Лойка Кіра ІХ“А”кл. - дыплом ІІІ ст.
Хімія Станкевіч Ян Х “Б” кл. — ІІ месца - дыплом І ст., Дзядзюля Іван   ІХ “А” кл. - дыплом ІІІ ст. , Ціхановіч Анастасія   ХІ кл. - пахвальны водгук.
Матэматыка – Навацкая Ганна   VIIІ “А”кл. —дыплом ІІІ ст., Іванова Аляксандра VIIІ “А” кл.– дыплом ІІІ ст., Філіповіч Аляксей Х “Б”кл. — пахвальны водгук
Англійская мова – Алеханава Марыя ХІ кл. - І месца- дыплом І ст., Калаткоў Аляксей ІХ “Б”кл. - І месца, дыплом І ст., Шматкова Ганна Х “Б” —ІІ месца, дыплом І ст.,   Жукоўскі Артур ХІ кл- ІІІ месца- дыплом ІІст.,  Саковіч Мікіта ХІ кл – дыплом ІІІ ст., Геваркян Ваагн ХІ кл – дыплом ІІІ ст.,  Дайновіч Вольга Х “А” — дыплом ІІІ ст.,   Казлоўская Юлія Х “А” — дыплом ІІІ ст.,  Халадцова Рэгіна  ІХ “Б”— дыплом ІІІ ст., Лемяшонак Аляксандр ІХ“Б”кл- пахвальны водгук., Няпеўная Вераніка ІХ“Б”кл - пахвальны водгук., Семененкова Ірына ХІ кл.- пахвальны водгук.

 Цурганаў Максім, вучань 9 "Б" класа, пераможца раённага конкурсу чытальнікаў, прысвечаным 200-годдзю з дня нараджэння ўкраінскага паэта і мастака Т.Г.Шаўчэнкі.

      Пераможцы раённай канферэнцыі вучняў ІХ – ХІ класаў:
1. Ціхановіч Настасся, ХІ клас, дыплом ІІ ступені (секцыя “Хімія”)
2. Алеханава Марыя, ХІ клас, дыплом ІІ ступені (секцыя “Англійская мова”)
3. Халадцова Рэгіна, ІХ клас, дыплом ІІІ ступені (секцыя “Англійская мова”)
4. Маляўка Вікторыя, Х клас, пахвальны водгук (секцыя “Англійская мова”)
5. Елісеева Ксенія, Х клас, пахвальны водгук (секцыя “Англійская мова”)
6. Жаўняронак Марыя, ІХ клас, пахвальны водгук (секцыя “Фізіка”)
7. Жукоўскі Артур, ХІ клас, пахвальны водгук (секцыя “Геаграфія”)
8. Зотаў Антон, ХІ клас, пахвальны водгук (секцыя “Геаграфія”)
9. Антановіч Яніна, ІХ клас, пахвальны водгук (секцыя “Біялогія”)
10. Ціханава Марыя, ХІ клас, пахвальны водгук (секцыя “Гісторыя”)
11. Радзевіч Дар’я, Х клас, пахвальны водгук (секцыя “Руская літаратура”)

 

 

6-8 лістапада на базе НДЦ “Зубраня” адбыўся заключны этап рэспубліканскага конкурсу на лепшы праект па арганізацыі шостага школьнага дня. Каманда ДУА “Гімназія №14 г. Мінска” прадставіла праект “Вялікае сэрца маленькага беларуса”, распрацаваны Гарохавай М.І., дырэктарам гімназіі, і Нямковіч В.У., намеснікам дырэктара па вучэбнай рабоце. Каманда гімназіі ў складзе Гарохавай М.І., і Нямковіч В.У., Баравікова А.А., педагога-арганізатара, Стэльмах Ю.М., настаўніцы пачатковых класаў, Сестраватоўскай Г.А., настаўніцы англійскай мовы, вучняў гімназіі: Галянкевіч Аляксандры, 4 “Б” клас, Шаўчэнка Вадзіма, 4 “А” клас, Мельнікава Паўла, 7 “В” клас, Балоцька Віктара, 6 “В” клас, Кабякова Уладзіслава, 9 “А” клас, Шахавога Данілы, 7 “В” клас, Маркінай Ульяны, 9 “Б” клас, Гліннік Русланы, 11 клас атрымала першае месца ў намінацыі “Брэнд” і гранпры конкурсу “Лепшы праект па арганізацыі шостага школьнага дня”.