Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

2016/2017 н.г.

24 мая 2017 года на ўрачыстым пасяджэнні былі падведзены вынікі Мінскага гарадскога фестывалю мастацкай і інтэлектуальнай творчасці “Мой Мінск – Мая сталіца – творчасці і таленту крыніца!”

  1. Наркевіч Аляксандра Дыплом 3 ступені
  2. Валасач Яна Дыплом 1 ступені 
  3. Андрэева Настасся Дыплом 3 ступені
  4. Конан Ягор Сертыфікат удзельніка
  5. Лемяшонак Дар’я, Бартавая Аліна Дыплом 1 ступені
  6. Гутнік Карына Сертыфікат удзельніка
  7. Лук’янец Ксенія, Кагала Віктар Дыплом 2 ступені
  8. Бубен В.Я.,настаўнік гісторыі Дыплом 3 ступені
  9. Сестраватоўская Г.А., клуб “Айрыс” Дыплом 1 ступені
  10. Травулька Дар’я Дыплом 2 ступені

     

Навучэнцы 10 класа гімназіі № 14 г. Мінска Рыбалаў У., Сташэўскі І. пад кіраўніцтвам настаўніка фізічнай культуры і здароўя, кандыдата педагагічных навук Пасічнічэнкі У.А. прынялі пачэсны ўдзел у VIII рэгіянальнай студэнтскай навукова-метадычнай канферэнцыі “Фізічная культура і спорт – основа здаровага ладу жыцця”

Онлайн-турнір "Размаўляй, краіна!"

Емяльянцава Паліна,  А клас, фіналічт вочнага тура, настаўнік Шукелойць Ірына Леанардаўна.
Кадурына Настасся,  Б клас, фіналіст вочнага тура

Онлайн-турнір "Думай, краіна!"

Емяльянцава Паліна,  А клас, дыплом І ступені, настаўнік Знак Наталля Аляксееўна.
Макарэвіч Лізавета,  А клас, фіналіст вочнага тура
Голад Ксенія,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Рак Дар'я,  Б клас, фіналіст вочнага тура

Інтэлектуальны марафон па матэматыцы "Школа геніяў"

Дыплом І ступені - Малкін Уладзіслаў, 6 Б
Дыплом ІІ ступені - Рак Дар'я, 6 Б

Дыплом ІІ ступені - Голуб Кірыл, 6 А
Дыплом ІІ ступені - Емяльянцава Паліна, 6 А
Дыплом ІІІ ступені - Сіліванаў Мацвей, 6 Б
Дыплом ІІІ ступені - Нічыпарэнка Уладзіслаў, 6 Б
Дыплом ІІІ ступені - Егуноў Сямён, 6 А
Настаўнік Знак Наталля Аляксееўна

Міжнародны форум
 "Студэнцкая навука - інавацыйны патэнцыял будучага"

Раённы конкурс чытальнікаў “Радкі, абпаленыя вайной"

Наркекевіч Аляксандра - дыплом ІІ ступені

Навукова-практычны семінар “Адукацыя Беларусі ў полікультурным свеце: ад навукі да практыкі”  у рамках адкрытай гарадской навукова-практычнай канферэнцыі “Кіраванне якасцю адукацыі: ад мэты да выніку”(з міжнародным удзелам)

У семінары прынялі ўдзел навучэнцы гімназіі Куўшынаў Арцём ІХ А і Цімаховіч Эліна ІХ Б

III Міжнародны конкурс школьных сачыненняў па творах М.А. Шолахава, які быў абвешчаны кафедрай рускай літаратуры Інстытута гуманітарных навук і кіравання ДААУ ВА “Маскоўскі гарадскі педагагічны універсітэт” сумесна з Дзяржаўным музеем-запаведнікам М.А. Шолахава і рэдакцыяй агульнанацыянальнага навукова-асветніцкага часопіса “Свет Шолахава”

Міжнародная навукова-практычная канферэнцыя “Філалагічная адукацыя ў ХХІ стагоддзі: мова, літаратура, методыка, міжкультурная камунікацыя” у рамках Міжнароднага форуму “Студэнтская навука – інавацыйны патэнцыял будучыні”

  1. Егуноў Рыгор VIII Б клас
  2. Кугель-Чарняўскі Максім VIII А клас
  3. Лук’янец Ксенія VIII Б клас
  4. Манголаў Павел VIII Б клас
  5. Наркевіч Аляксандра VIII Б клас
  6. Янголь Раман VIII Б клас
  7. Травулька Дар’я Х клас
  8. Бартавая Аліна Х клас
  9. Лемяшонак Дар’я Х клас 

Раённыя краязнаўчыя чытанні

Лемяшонак Дар’я, Бартавая Аліна Х клас - дыплом ІІ ступені, кіраўнік Бубен В.Я. Тэма работы: “Нямецкія антыфашысты ў гады Вялікай Айчыннай вайны на тэрыторыі Беларусі” 

Гутнік Карына VII “Б” клас - дыплом ІІ ступені, кіраўнік Блешчава Т.В. Тэма работы: “Культ продкаў у традыцыйнай культуры беларусаў”

Гжэсяк Багдан V Б клас - пахвальны водзыў, кіраўнік Габіс Л.А. Тэма работы: Творчасць і музычныя асаблівасці гурта “Стары Ольса”



Міжнародны конкурс па інфарматыцы "Бабёр"

Граковіч Аліна V A – дыплом ІІ ступені
Касаткін Дзмітрый V A – дыплом ІІІ ступені
Станкевіч Мікіта V A – дыплом ІІІ ступені
Грынчышын Уладзіслаў VA – дыплом ІІІ ступені
Дзядзюля Мацвей V A - дыплом ІІІ ступені
Лабуць Аляксей VI A - дыплом ІІІ ступені
Рак Дар'я  VI Б- дыплом ІІІ ступені
Сіліванаў Мацвей VI Б - дыплом ІІІ ступені
Емяльянцава Паліна VI А - дыплом ІІІ ступені
Старавойтава Ганна VI А - дыплом ІІІ ступені
Галкоў Іван VIІ  Б - дыплом ІІІ ступені
Валасач Яна VIІ Б - дыплом ІІІ ступені
Андрэева Настасся VIІ Б- дыплом ІІІ ступені
Будкевіч Ягор VIІ Б - дыплом ІІІ ступені
Бортнік Ігар ХІ - дыплом ІІІ ступені
Шукелойць Уладзіслаў ХІ - дыплом ІІІ ступені

Адкрыты дыстанцыйны міжнародны конкурс дзіцячага малюнка "Зімовыя матывы ў творчасці А.С.Пушкіна"

Лук'янец Ксенія VІІІ клас - дыплом пераможцы.

Пераможцы ІІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Біялогія
Лемяшонак Дар'я Х клас - дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце "Біялогія" (настаўнік Яцына І.Д.)

Беларуская мова літаратура
Папок Паліна ІХ А - дыплом ІІ ступені  
Вяжэвіч Ганна ІХ Б - пахвальны водзыў

Стуканава Ганна Х - пахвальны водзыў
Шапавалава Настасся ХІ - пахвальны водзыў 
(настаўнікі Шарпілава Л.Я., Калода К.В., Хмяльніцкая Н.В.)


Онлайн-турнір "Лічы, краіна!"

Емяльянцава Паліна,  А клас, дыплом І ступені, настаўнік Знак Наталля Аляксееўна.
Голуб Кірыл, VІ А клас, фіналіст вочнага тура
Егуноў Сямён,  А клас, фіналіст вочнага тура
Высоцкая Вікторыя,  А клас, фіналіст вочнага тура
Сіліванаў Мацвей,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Голад Ксенія,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Голад Ірына,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Дзічкоўская Аляксандра,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Кадурына Настасся,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Палакян Естэр,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Шынкарэнка Руслана,  Б клас, фіналіст вочнага тура
Рак Дар'я,  Б клас, фіналіст вочнага тура


Інтэрнэт-алімпіяды

Смірноў Дзяніс, Х клас, дыплом ІІІ ступені,  вочны этап інтэрнэт-алімпіяды па геаграфіі. Настаўнік Градовіч Ларыса Васільеўна.

Папок Паліна, ІХ А клас, дыплом ІІІ ступені, вочны этап інтэрнэт-алімпіяды па біялогіі. Настаўнік Яцына Іна Дзмітрыеўна.


Раённы конкурс даследчых работ у межах ХХХVI гарадской канферэнцыі навучэнцаў

секцыя “Англійская мова” – Навацкая Ганна, ХІ клас, дыплом І ступені, настаўнік Крайнікаў Б.А.

секцыя “Лінгвістыка” – беларуская мова, Травулька Дар’я, Х клас, дыплом ІІ ступені, настаўнік Калода К.В.

секцыя “Фізіка” – Горлач Раман, Мінкін Кірыл, ІХ “Б” клас, дыплом ІІІ ступені, настаўнік Ганісеўская М.Ф. 

секцыя “Літаратуразнаўства”– руская літаратура, Егуноў Рыгор, VIII “Б” клас, пахвальны водзыў, настаўнік Грэчкіна С.М. 

секцыя “Геаграфія” – Лемяшонак Дар’я, Бартавая Аліна, ХІ клас, пахвальны водзыў, настаўнік Градовіч Л.В. 

Гарадскі фестываль "Пазнанне і творчасць"

Аляксандрава Яраслава, ІІІ А клас – дыплом I ступені

Мартыненка Марыя, ІІ В клас – дыплом I ступені

Раманава  Анастасія, ІІ А клас – дыплом I ступені

Раённы этап алімпіяды па фінансавай граматнасці

Жаўток Марыя, ХІ клас, дыплом ІІ ступені

Века Марыя, ХІ клас, дыплом ІІІ ступені

Жаўток Аляксей, ХІ клас, дыплом ІІІ ступені 


Пераможцы ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах

Матэматыка

Шчыгельская Кацярына  ІХ “А” кл. - Дыплом ІІІ ступені (настаўнік Міхайлава Марына Рыгораўна

Бортнік Мікіта Х кл. - пахвальны водзыў (настаўнік Ткачук Людміла Міхайлаўна)

Беларуская мова

Вяжэвіч Ганна  ІХ “Б” кл. - Дыплом І ступені

Папок Паліна ІХ “А” кл. - Дыплом І ступені

Сыцько Ганна ІХ “А” кл. - Дыплом ІІІ ступені

Шчэрба Дар’я ІХ “Б” кл. – пахвальны водзыў

(настаўнік Шарпілава Людміла Яўгеньеўна)

Койпіш Дар’я Х кл. - Дыплом ІІ ступені

Стуканава Ганна Х кл. - Дыплом ІІІ ступені

Травулька Дар’я Х кл. - Дыплом ІІІ ступені

(настаўнік Калода Кацярына Вячаславаўна)

Шапавалава Настасся ХІ кл. - Дыплом ІІ ступені

(настаўнік Хмяльніцкая Наталля Вікенцьеўна)

Англійская мова

Раманоўская Вікторыя ІХ “А” кл. – Дыплом І ступені

Засько Марыя ІХ “Б”кл. -     Дыплом ІІ ступені

Роўда Яўгеній Х кл. – Дыплом ІІ ступені

Шлык Паліна Х кл. – Дыплом ІІ ступені

Мінкін Кірыл ІХ “Б” кл. – Дыплом ІІІ ступені

Дзегцярова Крысціна Х кл. – пахвальны водзыў

(настаўнікі Касаткіна Таццяна Валянцінаўна і Каралёва Ніна Уладзіміраўна)

Працоўнае навучанне

Кагала Валянціна  ХІ кл. – пахвальны водзыў (настаўнік Лук’янец Вольга Уладзіміраўна)

Гісторыя

Лемяшонак Дар’я Х кл. – пахвальны водзыў (настаўнік Бубен Віталій Яўгеньевіч)

Хімія

Літвіна Соф’я VІІІ “А” кл. - Дыплом І ступені

Жаўток Марыя ХІ кл. – пахвальны водзыў

(настаўнік Долбік Ала Анатольеўна)

Руская мова

Навацкая Ганна ХІ кл.  Дыплом ІІІ ступені (настаўнік Бяганская Святлана Мікалаеўна)

Грамадазнаўства

Сташэўскі Ілья Х кл. – пахвальны водзыў (настаўнік Бубен Віталій Яўгеньевіч)

Фізіка

Галубовіч Юлія ІХ  "А” кл.  Дыплом ІІІ ступені

Бортнік Мікіта Х  кл.  Дыплом ІІ ступені

Польсман Вадзім Х кл. – пахвальны водзыў

(настаўнік Ганісеўская Марыя Фёдараўна)

Жаўток Марыя ХІ кл. – пахвальны водзыў

Жаўток Аляксей ХІ кл.  пахвальны водгук

(настаўнік Цімашэнкава Наталля Аляксандраўна)

Біялогія

Агеева Кацярына ХІ кл. – Дыплом І ступені

Лемяшонак Дар’я Х кл. – Дыплом І ступені

Падабед Аляксандр ІХ “Б”  кл. – Дыплом І ступені

Куўшынаў Арцём ІХ “А” кл. – Дыплом І ступені

Папок Паліна ІХ “А” кл. – Дыплом ІІ ступені

(настаўнік Яцына Іна Дзмітрыеўна)

Геаграфія

Крупко Дзмітрый ІХ “Б” кл.   Дыплом ІІІ ступені (настаўнік Градовіч Ларыса Васільеўна)