Памер шрыфту
A- A+
Iнтэрвал памiж лiтарамі
Каляровая схема
A A A A
Дадаткова

Раздзелы сайта

2014/2015 н.г.

Пераможцы ІV этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах  

Дайновіч Вольга ХІ "А" клас пахвальны водзыў (вучэбны прадмет "Грамадазнаўства") - настаўнік Бубен Віталь Яўгенавіч.

Пераможцы ІІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах  

Дайновіч Вольга ХІ "А" клас дыплом ІІ ступені (вучэбны прадмет "Грамадазнаўства") - настаўнік Бубен Віталь Яўгенавіч.
Станкевіч Ян ХІ "Б" клас дыплом ІІІ ступені (вучэбны прадмет "Хімія") - настаўнік Долбік Ала Анатольеўна.

Пераможцы ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па вучэбных прадметах  

Беларуская мова Гуркоў Ігнат Дамінік  ІХ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст.
Хімія Станкевіч Ян ХІ “Б” кл. – дыплом І ст., Дзядзюля Іван   Х кл. – дыплом І ст.
Геаграфія Дзядзюля Іван Х кл. – дыплом І ст., Рубаха Сяргей  Х кл. – дыплом ІІІ ст.

Астраномія Старжынская Настасся ХІ “Б” кл. – пахвальны водгук

Працоўнае навучанне Кагала Валянціна ІХ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст.

Матэматыка Кудравец Валерыя  ІХ “Б” кл. – дыплом ІІ ст., Века Марыя ІХ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст., Наумік Яраслаў ІХ “А” кл. – пахвальны водгук

Англійская мова Калаткоў Аляксей Х кл. – дыплом І ст., Шматкова Ганна ХІ “Б” кл. –  дыплом ІІ ст., Целіца Марыя ХІ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст. 

Грамадазнаўства Дайновіч Вольга ХІ “А” кл. – дыплом І ст., Цурганаў Максім  Х кл. –  пахвальны водгук

Гісторыя Кучынскі Інакенцій ІХ “А” кл. – дыплом ІІ ст., Антановіч Яна Х кл. – дыплом ІІІ ст. 

Фізіка Шахненка Ганна ІХ “Б” кл. – дыплом ІІ ст., Калаткоў Аляксей Х кл. – дыплом ІІІ ст., Цэлікаў Аляксандр ХІ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст., Шавель Ілля  ХІ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст.

Інфарматыка Дабравольскі Аляксей  ХІ “Б” кл. – пахвальны водгук

Біялогія Станкевіч Ян ХІ “Б” кл. – дыплом І ст., Агеева Кацярына Х “А”  кл. – дыплом ІІІ ст.

Руская мова Навацкая  Ганна ІХ “А” кл. – дыплом ІІ ст., Мацвеева Паліна ХІ “Б” кл. – дыплом ІІІ ст., Халадцова Рэгіна Х кл. – дыплом ІІІ ст., Казлоўская Юлія  Х кл. – дыплом ІІІ ст.


Пераможцы раённага конкурсу даследчых работ

1. Агеева Кацярына ІХ "А" клас – дыплом І ступені, кіраўнік Долбік А.А. (Секцыя "Хімія")
2. Елісеева Ксенія, Маляўка Вікторыя ХІ "А" клас – дыплом ІІ ступені, кіраўнік Шарпілава Л.Я. (Секцыя "Літаратуразнаўства")
3. Цэлікаў Аляксандр, Станкевіч Ян ХІ "Б" клас – дыплом ІІІ ступені, кіраўнік Яцына І.Д. (Секцыя "Біялогія")
4. Наумік Яраслаў ІХ "А" клас – дыплом ІІ ступені, кіраўнік Крайнікаў Б.А. (Секцыя "Англійская мова")
5. Калаткоў Аляксей Х клас – дыплом ІІІ ступені, кіраўнік Андрушка А.М. (Секцыя "Англійская мова")
6. Мацвеева Паліна ІХ "Б" клас – пахвальны водгук, кіраўнік Градовіч Л.В. (Секцыя "Геаграфія")
7. Егуноў Рыгор VI "Б" клас – дыплом ІІІ ступені, кіраўнік Грэчкіна С.М. (Секцыя "Литературоведение")


Вучні гімназіі прымалі ўдзел у алімпіядзе па фінансавай граматнасці і атрымалі ўзнагароды:

Віншуем з падзякай ўпраўлення адукацыі, спорту і турызму адміністрацыі Заводскага раёна Святлану Мікалаеўну Бяганскую, якая прымала ўдзел у раённым конкурсе педагагічнага майстэрства "Мастацтва быць педагогам". 

Гімназія № 14 атрымала падзяку ад ДУА "Мінскі гарадскі інстытут развіцця адукацыі" за эфектыўнае супрацоўніцтва ў фарміраванні выхаваўчай адукацыі сталіцы.